MOBILE BNK

خرید و دانلود بانک شماره موبایل مناطق و مشاغل
×

خط تلفن مجازی یا ابری VOIP

خانه » مقالات » خط تلفن مجازی یا ابری VOIP
خط تلفن ابری یا مجازی voip چیست؟
زمان انتشار : 560 روز پیش دسته بندی : مقالات
3.9/5 - (8 امتیاز)
3.9/5 - (8 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم همه نکات مربوط به خط تلفن ابری را مورد بررسی قرار بدهیم. پس اگر شما هم از کاربران خط تلفن ثابت مجازی هستید و یا علاقه دارید که درباره خط تلفن مجازی voip بیشتر بدانید تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

در چند سال گذشته با توجه به افزایش ارتباطات به وسیله اینترنت و پیشرفت چشم گیر تکنولوژی، بسیاری از روش های ارتباطی تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته و در کل سبک زندگی انسان ها تغییر کرده است. خدمات سنتی جای خود را به خدمات نوین که اکثرا بر پایه اینترنت هستند داده است.

خط تلفن ثابت مجازی VOIP چیست؟

خط تلفن ثابت مجازی نیز یکی از این سرویس های جدید و پرکاربرد است. این سرویس که جایگزینی برای خطوط تلفن ثابت است، امکان مدیریت تماس های تلفنی را به سادگی و در هر ساعتی از شبانه روز بدون نیاز به حضور در دفتر و محل کار برای شما در کسب و کارتان فراهم می کند.

تلفن ثابت ابری

با گسترش بسترهای گوناگون برای ایجاد روش های سریع تر در جهت ایجاد ارتباطات در دنیا، روش های جدید زیادی برای استفاده و نگهداری از برخی زیر ساخت های سخت افزاری، سرور ها و سرویس دهنده های شبکه ایجاد شد. در میان این روش های ابداع شده، روشی وجود دارد که به نام (Cloud) یا همان سرویس ابری معروف است.

تصور کنید یکی از بهترین مشتری های شما به مشکلی برخورده است و تنها یکی از کارمندان شما می‌تواند این مشکل را حل کند. شما داخلی او را شماره گیری می‌کنید، خط مشغول است. با شماره تلفن همراه او تماس می‌گیرید اما پاسخی دریافت نمی‌کنید. در همین حال، مشتری هنوز منتظر پاسخ‌ از سمت شرکت شماست. در زمان‌ هایی مانند مثال بالا، وقتی که سعی دارید از سمت کسی که در دفتر حضور ندارد پاسخ دریافت کنید استفاده از سیستم مبتنی بر ابر بهترین ایده است. در سناریو بالا، مقصر کارمند نیست بلکه یک تیم مقصر عدم پاسخگویی به مشتری است چرا که ابزار لازم برای انجام کار را ندارند. بدون دسترسی به یک سرویس VoIP ابری، ممکن است خدماتی که مشترک از کسب‌ و کار شما انتظار دارد فراهم نشود.

در عصر تکنولوژی، مشتریان از کسب‌ و کارها انتظار دارند که در هر ساعت از شبانه‌ روز با استفاده از هر کانال ارتباطی پاسخگو و حل کننده‌ ی مشکلات آن‌ ها باشند. زمانی که یک کسب‌ و کار از سرویس تلفن voip استفاده می‌کند، سرویس تلفن یکپارچه خواهد شد و از هر جایی دسترسی به کارمندان قابل پیگیری و میسر است.

با سرویس تلفن ثابت مجازی سازمانی دیگر لازم نیست کارمندان همیشه پشت میز خود باشند. آن‌ ها می‌توانند با مسیریابی درست، تلفن‌ های خود را مدیریت نمایند. با این کار میزان قابل‌ توجهی از تعداد تماس‌ های از دست رفته کاهش پیدا می‌کند، بهره‌ وری افزایش و خدمات مشتری مداری بهبود می‌یابد.

خط تلفن مجازی

برای شرکت‌ های بی‌ شماری، سیستم تلفن تنها راه ارتباط با مشتریان است. با ایجاد و راه‌ اندازی سرویس‌‌ های سنتی تلفن در محل دفتر کار، درصورت عدم حضور کارمندان در محل، بهره‌ وری و فروش از دست خواهد رفت چرا که راه ارتباط با مشتری قطع می‌شود.

اغلب زمانی که کسب‌ و کار در شرایط سخت قرار می‌گیرد صاحب کسب‌ و کار به مزیت سیستم‌ های VoIP مبتنی بر ابر پی می‌برند. زمانی که سیستم تلفن روی ابر میزبانی می‌شود، می‌توان از هر جا به سیستم تلفن voip دسترسی کامل داشت و درنتیجه هرگز تماسی از دست نخواهد رفت.

با استفاده از یک سیستم خط تلفن مجازی voip میتوانید به میزان چشمگیری در هزینه های خود صرفه جویی کنید و اگر بنا به هر دلیلی محل کار خود را جا به جا کنید نگران از دست رفتن مشتریان خود نخواهید بود زیرا که با استفاده از خط تلفن ابری voip بصورت دائم به همه مشتریان خود دسترسی دارید.

تلفن مجازی voip چیست؟

تلفن ابری، تلفن مجازی یا تلفن Voip یکی از خدمات پر کاربرد برای کسب و کار های گوناگون مخصوصا استارتاپ‌ ها و کسب و کار های کوچک است. با استفاده از خط تلفن ابری می‌توانید صاحب یک خط تلفن ثابت مجازی با شماره تهران یا شهرستان‌ شوید و بدون نیاز به داشتن یک دفتر فیزیکی به بسیاری از نیاز های مشتریان خود پاسخ دهید. امروزه با توجه به رواج دور کاری و کار هایی که در خانه انجام می‌شوند، استفاده از این نوع تلفن‌ ها می‌تواند بهترین گزینه باشد.

خط تلفن ابری چیست؟

خط تلفن voip چگونه کار می‌کند؟

خط تلفن مجازی voip با برقراری تماس بر بستر CLOUD امکان استفاده از خط تلفن ثابت مجازی با هزینه کمتر و امکانات تخصصی و ویژه را در اختیار شما قرار می دهد. مرکز تلفن ابری بر روی یک دیتا سنتر میزبانی می شود و خدمات و امکانات نرم افزار از طریق اینترنت و بر بستر وب در اختیار کاربران قرار می گیرد. مرکز تلفن ابری که با نام سرویس تلفن ابری هم از آن یاد می شود برای پیاده سازی، نیازمند سرور کامپیوتری سخت افزاری نبوده و با دسترسی به اینترنت در هر نقطه جغرافیایی میتوانید به سرویس تلفن ثابت مجازی خود دسترسی داشته باشید. به عبارتی دیگر، این سرور ها برای سرویس دهی در مکان دیگری قرار می گیرند و سیستم ها از داخل شرکت به این سرور ها متصل می شوند و خدمات را از آنها در بستر زیر ساخت های مختلف شبکه دریافت می کنند، به همین خاطر به مکانی که سرویس دهنده ها و تجهیزات در آنجا مستقر هستند مرکز تلفن ابری گفته می شود.

تلفن ثابت ابری چگونه کار می‌کند؟

سرویس خط تلفن voip اخیرا در ایران نیز توسط برخی از شرکت ها ارائه می شود. مرکز تلفن voip در کشور های اروپایی و آمریکا با نام Hosted PBX و یا Cloud PBX شناخته می شود. سرویس تلفن voip تقریبا اکثر امکانات و قابلیت های یک سیستم تلفنی را داشته و این قابلیت ها را شرکت سرویس دهنده به صورت پلن های متنوع در اختیار کاربران قرار می دهد.

جا به‌ جایی خط در تلفن‌ های ثابت، هزینه‌ های بالا تر و نیاز های سخت‌ افزاری که تلفن های ثابت سنتی دارند، همگی اهمیت و ارزش تلفن ابری یا همان تلفن مجازی را بیشتر مشخص می‌کند. البته این نوع تلفن‌ ها دارای ویژگی ها و نو آوری‌ های دیگری نیز هستند که در ادامه این مقاله ویژگی های مهم تر را با هم بررسی میکنیم.

تفاوت خط تلفن مجازی VOIP با سرویس تلفن ثابت

 • برای اینکه بهتر متوجه شویم که تلفن مجازی چیست کافی است تا آن را با تلفن ثابت مقایسه کنیم. همه ما به خوبی می دانیم که برای تهیه یک خط تلفن ثابت ابتدا باید یک مکان مشخص برای آن در نظر بگیریم و سپس از مخابرات بخواهیم یک شماره اختصاصی برای محل مورد نظر ما ایجاد کند. از آنجایی که این خط تلفن تنها محدود به مکانی است که به مخابرات معرفی شده است، به آن خط ثابت می گویند. تلفن ثابت برای خانه‌ ها گزینه خوبی است زیرا بسیاری از افراد سال‌ ها در خانه خود زندگی می‌کنند یا در صورت تغییر مکان زندگی به راحتی می‌توانند به آشنایان خود شماره جدید را اعلام کنند.

 

 • اما برای کسب و کار های امروزی که مدام در حرکت و پویایی هستند، تلفن ثابت گزینه خوبی نخواهد بود. زیرا اولاً برای تهیه شماره تلفن اختصاصی برای کسب و کار خود نیاز به یک دفتر کار دارید و ثانیاً در صورت تغییر محل دفتر باید شماره اختصاصی خود را مرتباً عوض کنید که هزینه‌ های زیادی روی دست شما خواهد گذاشت. در چنین شرایطی خط تلفن ابری یا همان خط تلفن ثابت مجازی یک گزینه عالی برای کسب و کار ها خواهد بود. مرکز تماس ابری محدود به مکان خاصی نیست و خدمات خود را بر بستر اینترنت ارائه می‌کند به همین دلیل به آن تلفن اینترنتی، مجازی یا ابری می گویند.

تفاوت خط تلفن ابری با سرویس تلفن ثابت

 • بزرگ ترین عاملی که بین هزینه ی سرویس ابری و تلفن ثابت اختلاف ایجاد می کند، عدم نیاز سرویس ابری به سخت افزار است. اگر میخواهید به تازگی دفتر کار خود را راه اندازی کنید و با کمبود بودجه مواجه هستید با سرویس خط تلفن مجازی voip بدون نیاز به پرداخت هزینه سخت افزار یا تجهیزات جانبی می توانید خطوط ارتباطی خود را راه اندازی کنید. عدم نیاز به سخت افزار یکی از راه های سرعت بخشیدن به سیستم پاسخگویی و راه اندازی آن است. برای راه اندازی این دسته از خطوط نیازی به کابل کشی و یا سخت افزار نیست و در نتیجه این دسته از خطوط به سرعت راه اندازی می شوند و در مقایسه با خطوط ثابت از هزینه پایین تری برخوردار هستند. توجه داشته باشید که جدا از خرید تجهیزات و سخت افزار ها که یک بار اتفاق می افتد، خرابی، ارتقا و بروز رسانی و نگهداری از هزینه های جانبی خطوط ثابت است.

 

 • برقراری تماس بر بستر ابری (اینترنت) تنها هزینه شارژ اینترنت را به همراه خواهد داشت و نیازی به پرداخت بر اساس دقیقه مانند تلفن ثابت را نخواهد داشت. در صورتی که کارکنان شما دورکار باشند یا در ساعات خارج از تایم کاری، می توانید بدون نیاز به حضور در دفتر کار با مشتریان خود از طریق تماس در ارتباط باشید. به کمک یک خط تلفن VOIP هیچ یک از تماس های کسب و کار شما بی پاسخ نخواهد ماند.

خط تلفن ابری voip

 • می خواهید در کل کشور شعب متفاوت داشته باشید ؟! برای داشتن شعب مختلف نیازی به اجاره دفتر نیست و با دریافت خطوط ثابت ابری و پیش شماره شهر مورد نظر می توانید دفترکار مجازی داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات تلفن voip، مادام العمر بودن خطوط است با این سرویس در صورت جا به جایی خطوط شما تغییر نمی کند و مشتریان خود را با جا به جایی محیط کسب و کار خود از دست نخواهید داد.

 

مزایا و امکانات مهم و پرکاربرد خط تلفن ابری

در این قسمت از مقاله برخی از ویژگی ها و امکانات مهم و کاربردی یک سیستم و خط تلفن ابری را با هم بررسی میکنیم و بعد از دادن توضیح مختصری از هر کدام از این ویژگی ها، در قالب یک لیست، تمام مزایا و امکانات موجود را برای شما مطرح میکنیم تا با همه ویژگی ها و مزایای یک خط تلفن ثابت مجازی آشنا شوید.

1 – کاهش نیروی انسانی

کاهش نیروی انسانی و دورکاری یکی از مهم ترین مزایای استفاده از خط تلفن مجازی voip برای شما است که در کنار بی نیاز کردن شما به حضور در دفتر کار می تواند در کاهش نیاز به منشی یا نیرو های پاسخگو در شرکت موثر باشد.

2 – مدیریت تماس و یکپارچگی

امکان مدیریت تماس ها و هدایت به بخش های مختلف در عین ارائه یک خط به مشتریان یک ویژگی عالی برای شرکت های بزرگ با بخش های مختلف است. قابلیت ضبط صدا، تلفن گویا و … ویژگی های مرکز تماس ابری است که ارتباط با مشتریان و مدیریت آن ها را راحت تر می کند.

3 – بروز رسانی

انطباق با روش های نوین ارتباط و اتصال به اینترنت نشان دهنده ی قابلیت به روزرسانی این سرویس و انطباق آن با روش های جدید ارتباط است.

مزایای خط تلفن ابری

4 – امکان ایجاد داخلی نامحدود

با تهیه خط تلفن ابری یا خط تلفن ثابت مجازی، محدودیتی در ایجاد تعداد داخلی ها وجود ندارد و شما می توانید در هر زمان و هر تعداد داخلی که نیاز دارید، داخلی ایجاد کنید.

5 – عدم نیاز به مکان فیزیکی

اگر نمی خواهید مکانی را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید، خط تلفن مجازی voip بهترین گزینه برای شماست.

6 – تهیه خط تلفن ابری برای تهران یا شهرستان ها

امکان تهیه خط تلفن voip برای تهران یا تمام استان های کشور با مالکیت دائم وجود دارد.

7 – تلفن گویا IVR

امکان ارائه منشی گویا برای راهنمایی تماس گیرندگان و ارتباط مستقیم با واحد مربوطه.

8 – صف تماس

امکان پاسخگویی به نوبت و همچنین امکان تبلیغ محصولات و خدمات خود در زمان انتظار.

9 – ضبط صدا

همیشه ضبط مکالمات اهمیت زیادی در جهت بهبود کیفیت پاسخگویی دارند.

امکانات خط تلفن ابری

10 – انتقال تماس

انتقال تماس بین داخلی ها و خطوط شهری کاربرد زیادی در سیستم های خط تلفن ابری دارند.

11 – تماس دو طرفه

با خطوط تلفن ثابت مجازی امکان تماس دو طرفه وجود دارد.

12 – ساعت اداری

در سیستم خط تلفن voip، امکان تنظیم ساعت اداری خواهید داشت و بعد از ساعت اداری سناریو تماس متفاوت خواهد بود.

13 – صندوق صوتی

امکان ضبط صدای مشتریان به عنوان صندوق صوتی جهت انتقادات و پیشنهادات و همچنین در زمان عدم پاسخگویی.

14 – شماره دلخواه

امکان انتخاب شماره دلخواه تلفن اینترنتی توسط شما.

15 – مالکیت دائم

خط انتخابی شما به نام شخص یا شرکت شما ثبت خواهد شد و مالکیت دائم آن را خواهید داشت.

خلاصه ایی از مزایا و امکانات یک خط تلفن ابری:

 • تماس ورودی و خروجی
 • امکان هدایت تماس‌ ها به صندوق صوتی
 • ضبط مکالمات
 • امکان ایجاد منو
 • تعریف شیفت کاری
 • نظارت بر کیفیت پاسخگویی
 • قابلیت اتصال به سرویس پیامک
 • استفاده همزمان در چند دستگاه
 • صف انتظار برای تماس های ورودی شما
 • منشی دیجیتال برای پاسخ گویی بهتر تماس های سازمان شما

ویژگی های تلفن ثابت مجازی

 • آوای خوش آمد گویی برای متقاضیانتان
 • امکان شخصی سازی تماس هایتان به طوری که لیست سیاه و لیست سفید ایجاد کنید.
 • حذف هزینه های نگهداری تجهیزات سخت افزاری
 • امکان اتصال کاربران گوناگون با موبایل و تبلت به این مرکز
 • امکان راه اندازی دفاتر مجازی به راحت ترین شکل ممکن
 • امکان پیاده سازی پلتفرم یکپارچه تلفنی برای مکان هایی که دارای شعبه ها متعددی هستند.
 • بی نیاز شدن از خرید تجهیزات سانترال
 • امکان برقراری مکالمه تصویری روی این سیستم
 • امکان دریافت فکس و ارسال بر روی ایمیل با فکس نگار
 • قابلیت اتصال به تلفن های SIP Trunk و استفاده از خطوط شهری آن

مزایا و امکانات کاربردی خط تلفن ثابت ابری voip

 • پایداری بالای سیستم با توجه به شرایط موجود در دیتا سنتر ها
 • گزارش گیری همه جانبه با جزئیات دقیق از تماس های ورودی و خروجی سازمان
 • امکان ارتباطات داخلی بسیار قوی و منعطف
 • (IVR) یا همان تلفن گویا و پاسخگویی اتوماتیک به سوالات مشتریان
 • گزارشات بسیار قوی جهت بهبود فروش و پشتیبانی
 • امکان داشتن شماره رند و تعداد زیادی تماس به صورت همزمان
 • اتصال به سی آر ام (CRM) و یکپارچگی
 • امکان دور کاری
 • قابلیت استفاده روی گوشی موبایل یا لپ تاپ و تلفن رومیزی
 • امکان تهیه خط اختصاصی و شماره ثابت اختصاصی و دلخواه با امکان مالکیت مادام العمر
 • دایورت نا محدود تماس ها روی شماره‌‌ های موبایل و ثابت
 • امکان پاسخگویی به چندین تماس در لحظه توسط اپراتورهای مختلف

خرید تلفن VOIP، چگونه می‌توان این نوع تلفن‌ ها را خریداری کرد؟

در رابطه با هزینه‌ های مربوط به این نوع سرویس‌ ها، طرح‌ ها و بسته‌ های مختلفی وجود دارد. شما با توجه به نیاز شرکت و کسب و کار مجازی خود، می‌توانید سرویس مورد نظر خود را که با نیازهایتان همخوانی دارد انتخاب کنید و از امکانات آن بهره‌مند شوید. لازم به ذکر است که برای خرید می‌توانید هزینه‌ ها را در مراکز و مجموعه های مختلف مقایسه کنید تا مطمئن شوید که هزینه‌ معقولی انجام میدهید.

خرید خط تلفن مجازی

جمع بندی

آنچه در این مقاله به آن پرداختیم پاسخ به سوال خط تلفن ابری یا همان خط تلفن ثابت مجازی چیست بود. و بعد از آن به بررسی مزایا و فوایدی که دارد پرداختیم. ذکر کردیم که اگر کسب و کاری مجازی دارید، دیگر لازم نیست هزینه‌ های تلفن‌ های ثابت را متحمل شوید. با خرید سرویس خط تلفن مجازی voip به‌ راحتی می‌توانید بدون اینکه نیاز به یک مکان ثابت داشته باشید، از تمامی امکانات خطوط ثابت و البته هزاران فواید و آپشن‌ های دیگر نیز بهره‌مند شوید.

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم همین امروز کسب و کار خود را رونق بخشیده و تلفن VOIP را با هزینه‌ هایی اندک تهیه کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *