MOBILE BNK

خرید و دانلود بانک شماره موبایل مناطق و مشاغل
×

حذف 98 از لیستی از شماره موبایل ها در اکسل

خانه » مقالات مهم » حذف 98 از لیستی از شماره موبایل ها در اکسل
حذف 98 از اول لیستی از شماره موبایل ها در اکسل
زمان انتشار : 90 روز پیش دسته بندی : مقالات مهم
5/5 - (2 امتیاز)
5/5 - (2 امتیاز)

نرم افزار اکسل یکی از قدرتمند ترین و کاربردی ترین برنامه های کامپیوتری در جهان هست که در انواع و اقسام فعالیت ها و زمینه ها کاربرد های فراوانی دارد. از آن جا که فعالیت مجموعه ما در زمینه فروش بانک های شماره موبایل و بانک های اطلاعاتی و همچنین انجام تبلیغات انبوه به صورت پیامکی و به صورت تبلیغات انبوه در واتساپ است، چندین مقاله و آموزش کامل و جامع از کاربرد های اکسل در زمینه استفاده از بانک های شماره موبایل و انجام فعالیت های تبلیغاتی از طریق لیستی از شماره های موبایل در سایت ما نوشته شده که شما عزیزان میتوانید از قسمت وبلاگ سایت به این آموزش ها دسترسی پیدا کنید.

در این مقاله قصد داریم به یکی دیگر از کاربرد های مهم اکسل برای مرتب سازی لیست شماره موبایل های جامعه هدف شما بپردازیم. و آن هم آموزش حذف کردن 98 از اول لیستی از شماره موبایل ها در اکسل است.

در ادامه توضیحی کوتاه راجب عبارت +98 که در ابتدای شمار های موبایل قرار میگیرد میدهیم و سپس مراحل آموزش حذف کردن 98 را آغاز میکنیم.

آموزش حذف کردن عدد 98 از اول لیستی از شماره موبایل ها با اکسل

عبارت 98 در ابتدای برخی شماره های موبایل چیست و حذف آن چه لزومی دارد؟

اگر تا کنون برای تبلیغ کسب و کار خود از بانک های شماره موبایل اصناف و مشاغل یا بانک های شماره موبایل استان های کشور استفاده کرده باشید و چنین بانک ها و لیست های شماره موبایلی را از مجموعه های مختلف تهیه کرده باشید، یا خودتان از روی گوشی های موبایل یا بستر های دیگر شماره موبایل هایی را برای استفاده های آینده جمع آوری و ذخیره کرده باشید، قطعا با شماره موبایل هایی مواجه شده اید که ابتدای آن ها با عبارت +98 شروع می شود. چنین عبارتی به country code معروف است که برای هر کشور متفاوت و منحصر به فرد همان کشور میباشد. در واقع داشتن این پیش شماره در اول هر شماره موبایل، فرمت و شکل بین المللی آن شماره موبایل ها است.

اما با توجه به اینکه ما قصد داریم از لیست شماره موبایل های موجود برای تبلیغات متنوع در شکل های گوناگون استفاده کنیم، لازم است که فرمت شماره موبایل ها را به صورتی در بیاوریم که عدد 98 از اول آن ها حذف شده باشد و به فرمت شماره موبایل های ساده مثل 0912 دربیاید.

حذف کردن عدد 98 از اول لیست شماره های موبایل، این امکان را به شما میدهد که از این شماره های موبایل با فرمت دقیق تر و درست آن ها در زمینه های زیر استفاده کنید:

  • برای تبلیغات انبوه پیامکی
  • برای ارسال انبوه پیام تبلیغاتی در واتساپ
  • برای انجام بازاریابی تلفنی توسط شرکت و مجموعه شما
  • و حتی برای ذخیره درست شماره های موبایل در گوشی های همراه

 

حال با توجه به این توضیحات و مقدمه ها که راجب کاربرد این کار گفته شد، با هم مراحل کامل آموزش حذف 98 از اول لیستی از شماره موبایل ها در اکسل را آغاز میکنیم.

مرحله اول حذف 98 از اول لیستی از شماره موبایل ها با اکسل:

در ابتدا فایل اکسل شماره موبایل های موجود که اول آن ها عدد 98 را دارد بر روی سیستم خود باز میکنیم. توجه کنید که اگر این شماره ها در گوشی یا در فرمت های دیگری مثل فرمت فایل تکست (txt) ذخیره شده اند، باید آن ها را به یک فایل اکسل منتقل و ذخیره کنید و این عملیات را از روی فایل اکسل انجام دهید.

باید توجه داشته باشید که شماره موبایل هایی که در اکسل شما قرار دارد حتما با اعداد لاتین باشند و همان طور که در عکس زیر مشاهده میکنید، باید بصورت منظم در اولین ستون از بالا به پایین قرار بگیرند.

برای انجام عملیات حذف کردن عدد 98 از اول لیست شماره موبایل ها با کمک اکسل، لازم است که یک فرمول نویسی ساده برای خانه ها یا همان سلول های اکسل انجام شود.

به این شکل برنامه اکسل با توجه با آن فرمول که در ادامه به شما آن را آموزش میدهیم، متوجه قصد ما شده و برایمان تمام عدد های 98 را از اول شماره موبایل ها پاک میکند و در ستونی جدید شماره موبایل های اصلاح شده را به ما میدهد.

بعد از باز کردن فایل اکسلی که شماره موبایل ها در آن قرار دارد، اولین سلول در ستون کناری آن ستونی که شماره های اصلی در آن قرار گرفته اند را با یک کلیک انتخاب کنید تا مراحل نوشتن فرمول این کار را انجام دهیم.

مرحله اول حذف 98 از اول لیستی از شماره موبایل ها با اکسل

مرحله دوم:

در این مرحله از ستون کناری و مجاور آن ستونی که شماره موبایل ها در آن قرار دارند، اولین سلول را انتخاب میکنیم. سپس برای نوشتن فرمول روی این سلول دوبار پشت هم کلیک کنید تا حالت تایپ کردن فعال شود و بتوانیم قسمت های مختلف فرمول را بنویسیم.

بعد از این کار، عبارت مساوی را قرار دهید (=) و سپس با حروف انگلیسی عبارت REPLACE را تایپ کنید. وقتی که عبارت REPLACE را تایپ می کنید، خوده برنامه اکسل به شما گزینه های شبیه را پیشنهاد میدهد که میتوانید از همان لیست کوچکی که برایتان باز می شود گزینه REPLACE را با دوبار کلیک سریع انتخاب کنید. مطابق عکس زیر.

حذف عبارت 98 از اول شماره موبایل ها با اکسل

مرحله سوم:

برای آن دسته از عزیزانی که با فرمول نویسی های اکسل آشنایی دارند، فرمت کلی این فرمول که قرار است از آن استفاده کنیم به صورت زیر است:

REPLACE (old_text,start_num,num_chars,new_text)=

که در واقع عملیات جایگزینی با آن انجام میشود. اما برای اینکه همه افراد بتوانند از این آموزش استفاده کنند در ادامه همه مراحل را برای شما عزیزان توضیح میدهیم.

بعد از انجام مرحله دوم یعنی قرار دادن مساوی (=) و نوشتن عبارت REPLACE حالا با یک کلیک همان سلولی که قصد داریم تغییرات بر روی آن اعمال شود را انتخاب میکنیم. یعنی همان سلولی که در مجاورت سلولی که در حال تایپ کردن در آن هستیم قرار گرفته است. یعنی سلول A1.

به طور کلی، این فرمول چهار مقدار مختلف میگیرد و کاربرد آن به این صورت است که یک قسمت از متن رو با یک قسمت دیگر جایگزین میکند.

مقدار اول جایگاه و موقعیتی است که قصد دارید عملیات جایگزینی در آن جایگاه انجام شود.

مقدار دوم جایگاه حرف یا رقمی که قصد داریم از آنجا جایگزینی شروع شود را مشخص میکند.

مقدار سوم تعداد حرکت رو به جلو از محل قبلی که انتخاب شده را مشخص میکند. مثلا به تعداد دو جایگاه از محلی که در مقدار دوم انتخاب شده به جلو حرکت کند و بازه انتخابی را این گونه مشخص میکند.

مقدار چهارم عبارتی است که میخواهید به جای آن قسمت از متن یا عدد و بازه ایی که انتخاب کردید جایگزین شود. به عبارتی متن یا رقم جدیدی است که میخواهید آن را به جای بازه قبلی که انتخاب کردید جایگزین کنید.

حالا باید بازه ای که در نظر داریم تا حذف شود و با عبارت جدید جایگزین شود را در فرمول قرار دهیم. برای اینکه بهتر متوجه این قسمت شوید به این مثال توجه کنید:

در یک عبارت مثل 989127026955 باید فرض کنید که در پشت هر رقم و هر کارکتر یک ایندکس (Index) یا همان جایگاه وجود دارد که به ترتیب از 1 ، 2 ، 3 و … شروع می شود. یعنی در مثال بالا در پشت رقم 9 یک جایگاه وجود دارد که چون اولین قسمت و شروع ارقام از آن جا هست با 1 مشخص میشود. در پشت رقم 8 فرض می شود که یک جایگاه (index) وجود دارد که با 2 مشخص میشود و … الی آخر.

به نمونه زیر توجه کنید:

8912 (2) 9 (1)

با توجه به این توضیحات و از آن جایی که هدف ما حذف عبارت 98 از اول شماره موبایل ها است، باید این بازه را به درستی در فرمول خود قرار دهیم اما چگونه؟ به صورت زیر:

بعد از انتخاب سلول مورد نظر، یک ( , ) قرار میدهیم و سپس باید موقعیت شروع اولین کارکتر از عبارتی که میخواهیم آن را حذف یا جایگزین کنیم را وارد کنیم. پس بازه ای که 98 در آن جای میگیرد را انتخاب می کنیم و عدد 1 را قرار میدهیم که طبق توضیحات بالا مشخص کردیم که در واقع منظور موقعیت و جایگاه پشت رقم 9 است. حالا باید به تعدادی که قصد داریم از آن محل یعنی پشت رقم 9 که با عدد 1 مشخص شد به جلو حرکت کنیم تا بازه مشخص شود عدد جدید بگذاریم که در اینجا عدد 2 قرار میگیرد.

به عبارت ساده تر: به تعداد 2 خانه از محل 1 به جلو حرکت میکنیم! تا عبارت 98 در این بازه قرار بگیرد.

بعد از قرار دادن عدد 2 مجددا عبارت ( , ) را تایپ میکنیم و حالا باید در قسمت اخر فرمول خود عبارت ( “” ) که به double quotation معروف هست را قرار دهیم. با اینکار در واقع مشخص میکنیم که می خواهیم به جای آن بازه که 98 در آن قرار دارد هیچ رشته و عبارتی نباشد و خالی بماند به عبارت دیگر حذف شود.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر در بین عبارت ( “” ) عبارت و رقم یا حروف جدیدی نوشته شود، این عبارت جایگزین قسمت انتخابی در مراحل قبلی می شود اما وقتی که بین این علامت ( “” ) چیزی نوشته نشود، عبارت انتخابی را پاک میکند و چیزی جای آن قسمت نمیگذارد و عملا عبارت را حذف می کند.

در آخر وقتی که این فرمول را کامل نوشتید کافیست اینتر را از روی کیبورد بزنید و کار تمام است. خودتان تغییر ایجاد شده را مشاهده میکنید و متوجه می شوید که به راحتی عدد 98 از اول شماره های شما حذف شده.

برای اینکه این قسمت را بهتر متوجه شوید و بتوانید آن را به درستی انجام دهید، بعد از خواندن توضیحات حتما به عکس زیر دقت کنید تا به راحتی بتوانید این قسمت از آموزش را انجام دهید.

آموزش پاک کردن عدد 98 از اول لیستی از شماره های موبایل در اکسل


حذف عدد 98 از ابتدای شماره موبایل به کمک اکسل

مرحله چهارم و پایانی:

در مرحله آخر، یکبار دیگر تمام مراحل بالا را برای سلول دوم و پایینی نیز انجام دهید تا در کل دو خانه یا همان سلول آماده شود. مطابق عکس بالا.

سپس برای اینکه لازم نباشد مجددا فرمول نویسی انجام دهید و برای این که این تغیرات بر روی کل ستون شماره موبایل ها اعمال شود بعد از اینکه 2 سلول جدید را انتخاب کردید (بر روی سلول اول کلیک کنید نگه دارید و به پایین بکشید تا سلول دوم هم انتخاب شود و سپس رها کنید) کافیست ماوس خود را بر روی مربع سبز رنگ کوچکی که در گوشه سمت راست پایین ایجاد می شود ببرید که با اینکار ماوس شما به حالت یک علامت مثبت (+) در می آید و دو بار پشت سر هم کلیک کنید و مشاهده میکنید که تغییرات تا پایین ستون بر روی همه شماره موبایل ها برای شما اعمال می شود و کار به طور کامل انجام می شود.

روش حذف عدد 98 از اول شماره موبایل ها در اکسل

همانطور که در عکس بالا مشاهده میکنید تمام شماره ها مرتب سازی و اصلاح شده و عدد 98 از ابتدای همه شماره موبایل ها پاک شده و شما میتوانید از این شماره های ستون جدید برای انجام فعالیت های تبلیغاتی خود استفاده کنید و حتی میتوانید از این ستون یک کپی گرفته و در فایل اکسل جدید ذخیره کنید تا در آینده بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

امیدواریم از این مقاله آموزشی لذت برده باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.