MOBILE BNK

خرید و دانلود بانک شماره موبایل مناطق و مشاغل
×

پیش شماره خطوط ایرانسل

خانه » مقالات » پیش شماره خطوط ایرانسل
پیش شماره خطوط ایرانسل
زمان انتشار : 217 روز پیش دسته بندی : مقالات, مقالات مهم
4.5/5 - (4 امتیاز)
4.5/5 - (4 امتیاز)

تقریبا 30 سال است که از واگذاری اولین سیم کارت تلفن همراه در کشور میگذرد. در سالیان گذشته همواره تعداد اپراتور های تلفن همراه و تعداد پیش شماره های مربوط به هر اپراتور در حال افزایش بوده است. در روند تغییرات و گسترش این پیش شماره ها و شماره تلفن های همراه، یک سری وجه اشتراک مخصوص بین شماره های موبایل در کشور وجود دارد که تا امروز هیچ تغییری نداشته و ثابت باقی مانده است؛

به عنوان مثال، همه شماره های موبایل 11 رقمی هستند و با صفر شروع می شوند.

پیش شماره سیمکارت ایرانسل

هر شماره تلفن همراه یا همان شماره موبایل از سه بخش اصلی تشکیل شده است، که عبارتند از:

 1. پیش شماره
 2. کد خط
 3. پیش کد

به چهار رقم ابتدایی همه شماره موبایل ها، پیش شماره گفته میشود که مشخص کننده و بیانگر نام اپراتور آن شماره همراه نیز هست. در بعضی موارد با توجه به پیش شماره، میتوان اعتباری یا دائمی بودن سیم کارت را نیز تشخیص داد. هر کدام از اپراتور ها دارای پیش‌ شماره‌ های مخصوص به خود هستند. مثلا برخی از پیش شماره‌ های اپراتور ایرانسل عبارتند از:

 • 0935
 • 0936
 • 0937
 • و…

رقم پنجم شماره موبایل یا به عبارتی اولین رقم بعد از پیش شماره، کد خط (کد سیم کارت) نام دارد.

و در آخر سه رقم بعد از پیش شماره، پیش کد سیم کارت نامیده میشود.

 • به عنوان مثال در شماره 09121234567، چهار رقم آغازین یعنی 0912 پیش شماره، رقم 1 کد خط و 123 پیش کد این شماره موبایل میباشد.

امروزه مهم ترین و بزرگ ترین اپراتور های فعال در سراسر کشور، اپراتور های همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتور مجازی شاتل موبایل هستند که هر اپراتور، دارای شماره های اختصاصی و منحصر به فرد خود میباشد. با توجه به اینکه تعداد پیش شماره های مخصوص به اپراتور ها همواره در حال بیشتر شدن است، شناخت و آشنایی بیشتر با این پیش شماره ها، میتواند به شما کمک مفیدی برای استفاده بهتر و بهینه تر از خدمات اپراتور ها و انتخاب شماره موبایل مناسب تر برای شما از نظر کاربرد و هزینه بکند.

در این مقاله، ابتدا به یک سوال مهم در زمینه سیم کارت ها و شماره های موبایل پاسخ داده و در ادامه لیست کامل پیش شماره های اپراتور ایرانسل که از اپراتور های محبوب و بزرگ کشور است را به شما عزیزان ارائه میدهیم.

همچنین شما میتوانید برای مطالعه و دریافت اطلاعات کامل راجع به پیش شماره های سیم کارت همراه اول و پیش شماره های سیم کارت رایتل، به مقاله های دیگر سایت ما یعنی مقاله پیش شماره سیمکارت همراه اول و پیش شماره خطوط رایتل مراجعه کنید.

پیش شماره چیست؟ کد خط و پیش کد خط چیست و چه کاربردی دارد؟

پیش شماره، به چهار رقم اول هر شماره تلفن همراه گفته میشود. پیش شماره ها، اپراتور و در برخی موارد محل صدور سیم کارت را نیز مشخص میکنند. اپراتور های تلفن همراه کشور، هر کدام پیش شماره های دائمی و اعتباری اختصاصی خود را دارند. پیش شماره ها جز پارامتر های بسیار موثری هستند که هزینه مورد نیاز برای خرید سیم کارت ها را تحت تأثیر خود قرار میدهند.

پیش شماره چیست؟ کد خط و پیش کد خط چیست و چه کاربردی دارد؟

کد خط و پیش کد خط، به رقم بعد از پیش شماره اصطلاحا کد خط (کد سیم کارت) گفته میشود. به سه رقم بعد از پیش شماره، پیش کد خط گویند. در بالا مثالی برای شناسایی بهتر این موارد برای شما آورده شده است.

هرگاه فردی قصد تهیه سیم کارت داشته باشد و به مراکز فروش حضوری سیم کارت یا سایت های خرید آنلاین سیم کارت و شماره موبایل مراجعه کند، باید به سه بخش تشکیل دهنده هر شماره موبایل که در بالا نام برده شد توجه کند. سپس بر اساس پیش شماره، کد خط و پیش کد خطی که خریدار به دنبال آن‌ ها است، شماره موبایل مورد علاقه خود را خریداری کند.

یکی از انواع بانک های شماره موبایل اپراتور ایرانسل که برای کسب و کار های گوناگون، به خصوص کسب و کار هایی که با بانوان و خانم های کشور سر و کار دارند بسیار پر کاربرد و ارزشمند است، بانک شماره موبایل زنان کل کشور است که مربوط به زنان و بانوان شاغل یا خانه دار کشور بوده و به تفکیک استان و کد پستی موجود است. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این بانک شماره موبایل، میتوانید به صفحه بانک شماره موبایل زنان مراجعه کنید.

لیست پیش شماره های ایرانسل

ایرانسل به عنوان دومین اپراتور محبوب در کشور، دارای بیشترین تعداد سیم کارت های اعتباری در کشور است و حدود 90 درصد مشترکان و شماره های ایرانسل از نوع اعتباری هستند.

نکته قابل توجه آن است که پیش شماره های ایرانسل در کل کشور یکسان بوده و این اپراتور کد استانی ندارد. یعنی پیش شماره های ایرانسل به تفکیک استان‌ ها تغییر نمیکنند و در تمام نقاط کشور یکسان هستند.

در جدول زیر، لیست کامل پیش شماره های مربوط به اپراتور ایرانسل را مشاهده میکنید:

پیش شماره های سیم کارت ایرانسل
نوع پیش شماره و استان پیش شماره ایرانسل
دائمی و اعتباری – کل کشور 0930
دائمی و اعتباری – کل کشور 0933
دائمی و اعتباری – کل کشور 0935
دائمی و اعتباری – کل کشور 0936
دائمی و اعتباری – کل کشور 0937
دائمی و اعتباری – کل کشور 0938
دائمی و اعتباری – کل کشور 0939
دائمی و اعتباری – کل کشور 0901
دائمی و اعتباری – کل کشور 0902
دائمی و اعتباری – کل کشور 0903
سیم کارت کودک 0904
دائمی و اعتباری – کل کشور 0905
سیم کارت مودم (TD-LTE) 0941
دائمی و اعتباری – کل کشور 0900

 

چند نکته:

 • در میان پیش شماره های ایرانسل، پیش شماره 0935 قدیمی ترین و محبوب ترین پیش شماره این اپراتور است.
 • سیم کارت 0904 سیم کارت مخصوص کودک است.
 • سیم کارت 0941 سیم کارت مربوط به مودم و اینترنت است.
 • در اکثر موارد، سیم کارت 0902 سیم کارت دائمی ایرانسل است.
 • این نکته را در نظر بگیرید که با پرداخت هزینه جداگانه، میتوانید هر یک از پیش شماره های اعتباری ایرانسل را به پیش شماره دائمی ایرانسل تبدیل کنید.

پیش شماره 0900، جدید ترین سیم کارت ایرانسل

ایرانسل، بزرگ ترین اپراتور دیجیتال در کشور است. این اپراتور با هدف گسترش و تنوع در سیم کارت ها و جلب رضایت بیشتر مشترکان خود، پیش شماره جدید 0900 را مدتی پیش عرضه کرده است.

پیش شماره 0900 که در میان مشترکان ایرانسلی بسیار پر طرفدار است حدودا دو سال پیش توسط ایرانسل معرفی شد و در همین زمان کوتاه توانست کاربران زیادی را جذب کند. ویژگی ها و هدایای متنوع و هیجان انگیزی که این پیش شماره دارد، افراد را وسوسه به خرید آن میکند.

خط 0900 که خط نسل متمایز نام دارد، هم به صورت دائمی و هم اعتباری در دسترس عموم قرار گرفته است. متقاضیان در کل کشور، میتوانند برای خرید این پیش شماره از طریق سایت رسمی ایرانسل و یا سایر سایت های رسمی فروش سیم کارت اقدام کنند.

پیش شماره 0900 ایرانسل علاوه بر اینکه دارای شماره های رندی میباشد، در سه سطح تک ستاره، دو ستاره و سه ستاره ارائه شده است.

اگر قصد تهیه این سیم کارت را دارید و یا میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی ها و امکانات مختلف و هدایای خاص این سه سطح از پیش شماره 0900 کسب کنید، میتوانید به وبسایت رسمی ایرانسل (irancell) مراجعه کنید.

سخن آخر

مسئله رند بودن شماره موبایل و متناسب بودن شماره تلفن همراه با پیش شماره آن، برای بسیاری از افراد مسئله مهمی است و افراد زیادی علاقه دارند که شماره موبایلشان رند و ترکیب جالبی داشته باشد. فارغ از این موضوع، پیش شماره ها تا حد زیادی بیانگر تعرفه و هزینه خریداری آن خط نیز هستند.

ما در این مقاله برای شما عزیزان لیست کامل پیش شماره های سیم کارت ایرانسل را آماده کردیم تا شما بتوانید قبل از تهیه سیم کارت ایرانسل، از انواع پیش شماره های این اپراتور مطلع شوید.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

برچسب ها

یک دیدگاه دربارهٔ «پیش شماره خطوط ایرانسل»

 1. دمتون گرم توضیحاتت کامل وجامع بودو ماچم ب لپت دیگه مرسی داش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *