MOBILE BNK

خرید و دانلود بانک شماره موبایل مناطق و مشاغل
×

نحوه شناسایی و پیدا کردن IP فرستنده ایمیل

خانه » مقالات مهم » نحوه شناسایی و پیدا کردن IP فرستنده ایمیل
نحوه شناسایی و پیدا کردن IP فرستنده ایمیل
زمان انتشار : 60 روز پیش دسته بندی : مقالات مهم
5/5 - (2 امتیاز)
5/5 - (2 امتیاز)

با اینکه مدت ها از استفاده کاربران اینترنتی از ایمیل میگذرد، اما هنوز هم یکی از محبوب ترین روش‌ های ارسال و دریافت اسناد و اطلاعات مهم، استفاده از ایمیل است.

گاهی ممکن است شما ایمیلی دریافت کنید که در مورد معتبر بودن آن شک دارید. در این حالت می‌توانید آدرس IP را بررسی کنید. در واقع آدرس IP مبدا ایمیلی که فرستاده شده است را نشان می‌دهد. پیدا کردن IP تضمین نمی‌کند که ایمیل معتبر باشد اما اطلاعات بیشتری را در مورد فرستنده ایمیل در اختیار شما قرار می‌دهد تا به شما کمک کند که تصمیم بگیرید که آیا به ایمیل اعتماد کنید یا خیر.

آدرس پروتکل اینترنت یا همان آدرس IP، شماره و کدی است که دستگاهی که به یک شبکه متصل می‌شود را شناسایی می‌کند. آدرس IP به دستگاه اجازه می‌دهد تا از طریق اینترنت با دستگاه‌ های دیگر ارتباط برقرار کند. این آدرس شبیه به آدرس خیابان منزل شماست که منجر به شناسایی سیستم می‌شود.

وقتی که شما ایمیل را باز می‌کنید تا آن را مطالعه کنید آدرس آی پی را در هدر مشاهده نمی‌کنید، اما روش ساده ای برای پیدا کردن این اطلاعات وجود دارد.

شناسایی IP مخاطب با کمک ایمیل

هنگامی که یک ایمیل را باز می‌کنید عنوان یا هدر همراه با بخش کوچکی از اطلاعات به شما نمایش داده می‌شود. شما معمولا فیلدهای آدرس To و From و Subject یا موضوع ایمیل را مشاهده می‌کنید. برای مشاهده بقیه اطلاعات و پیدا کردن آدرس IP که مبدا این ایمیل است شما باید بقیه هدر را نیز مشاهده کنید. برای باز کردن کامل هدر باید مراحل زیر را انجام دهید.

شما می‌توانید IP را با کمک ایمیل پیدا کنید؛ اگر ایمیلی در گذشته از شخصی گرفته‌ اید، آن را باز کنید و روی سه نقطه در سمت راست ایمیل کلیک کنید.

شناسایی IP با کمک ایمیل

در این مرحله، شما باید روی گزینه «Show Original» کلیک کنید و IP  را در میان اعداد و ارقامی که مشاهده می‌کنید، پیدا کنید. IP از چهار عدد که با نقطه از هم جدا شده‌اند، تشکیل شده است. اگر ایمیلی با یکدیگر تبادل نکرده‌اید، برای آن‌ ها یک ایمیل بفرستید. لازم به ذکر است که متن ایمیل شما باید به شکلی باشد که آن‌ ها مجبور شوند که به آن پاسخ دهند.

طبق روش بالا شما میتوانید به راحتی IP فرستنده ایمیل را پیدا کنید. همچنین شما میتوانید با استفاده از سایت ipinfo اطلاعات دقیقی از IP های مختلف را بدست بیاورید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.