MOBILE BNK

خرید و دانلود بانک شماره موبایل مناطق و مشاغل
×

حذف شماره موبایل های خراب در اکسل

خانه » مقالات » حذف شماره موبایل های خراب در اکسل
حذف شماره موبایل های خراب در اکسل
زمان انتشار : 697 روز پیش دسته بندی : مقالات
5/5 - (1 امتیاز)
5/5 - (1 امتیاز)

آموزش حذف شماره موبایل های خراب در اکسل

یکی از موارد کاربردی در زمینه تبلیغات ، که توسط اکثر شرکت های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد ، بانک شماره موبایل و بانک اطلاعاتی مشاغل و اصناف هستند که در قالب فایل اکسل از آن ها استفاده می شود.

این فایل های اکسل که محتوای آن ها شماره موبایل های اصناف و مشاغل کشور به صورت تفکیک شده یا بانک شماره موبایل استان های کشور هستند ، اکثرا در زمینه تبلیغات پیامکی از طریق پنل های پیامکی یا تبلیغات انبوه واتساپ و یا به صورت بازاریابی تلفنی مورد استفاده کسب و کار ها و شرکت های مختلف قرار میگیرند.

قطعا برای شما هم پیش آمده که چنین بانک های شماره موبایلی را تهیه کرده باشید و بعد از مشاهده شماره ها ، متوجه شوید که حجم زیادی از این شماره ها دارای ایراد و خرابی هستند.

این ایراد ها میتوانند شامل کم یا زیاد بودن تعداد شماره ها ، ترکیب شدن حروف لاتین با شماره ها و یا موارد دیگری باشند.

در این مقاله قصد داریم به راحتی و از طریق خود برنامه اکسل به شما آموزش دهیم که در چند ثانیه حذف شماره موبایل های خراب در اکسل را انجام دهید.

حذف شماره موبایل خراب با اکسل

مرحله اول :

ابتدا فایل اکسلی که لیست شماره موبایل های مورد نظر شما در آن قرار دارند را باز میکنیم . احتمالا در این فایل مورد نظر شماره موبایل هایی وجود دارند که دارای خرابی و ایراد باشند . این ایراد ها و خرابی ها میتواند شامل کم یا زیاد بودن تعداد ارقام ، ترکیب شدن حروف با اعداد و … باشند .

ما قصد داریم از طریق مرتب سازی ستون شماره ها توسط اکسل ، این شماره های خراب را پیدا کرده و آن ها را به راحتی حذف کنیم. به عکس زیر به عنوان مثال توجه کنید :

 

حذف شماره موبایل های خراب در اکسل

 

این مرتب سازی از طریق گزینه ی Sort & Filter در قسمت بالا سمت راست صفحه اکسل انجام می شود.

وقتی که فایل اکسل را باز کردید ، ستونی که شماره موبایل ها در آن قرار دارند را انتخاب کرده و در قسمت بالای صفحه برنامه اکسل در سمت راست صفحه بر روی گزینه Sort & Filter کلیک میکنیم.

در لیستی که باز می شود دو گزینه وجود دارد که شماره های موجود در آن ستون را به ترتیب کوچک به بزرگ و یا از بزرگ به کوچک مرتب میکند.

 

حذف شماره موبایل های خراب با اکسل

 

برای اینکه شماره های خراب به طور کامل مشخص شوند ، باید جفت این مرتب سازی ها اعمال شود تا هم شماره هایی که ارقام کمتر دارند مشخص شوند و هم شماره هایی که ارقام بیشتر دارند مشخص شوند و سپس بتوانیم آن ها را از لیست خود حذف کنیم.

گزینه های مرتب سازی به صورت زیر هستند که از کوچک به بزرگ و از بزرگ به کوچک مرتب سازی میکنند.

  1. smallest to largest
  2. largest to smallest

با انجام این مرتب سازی تمام شماره هایی که در لیست شما دارای مشکل و خرابی و ایراد هایی مثل کم یا زیاد بودن تعداد ارقام یا … هستند مشخص می شوند.

همان طور که مشاهده می کنید ، در حالت زیر شماره ها را با انتخاب گزینه smallest to largest از کوچک به بزرگ مرتب کرده ایم :

حذف شماره موبایل های خراب

مرحله دوم :

بعد از انجام مرحله قبل و بعد از اینکه شماره های خراب موجود در لیست شماره موبایل های شما مشخص شدند ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که این شماره های خراب را از لیست خود حذف کرده و سپس فایل را Save کنید تا تغیرات اعمال شود.

برای اینکار ، از بالای لیست و ستون شماره ها ، اولین شماره که ایراد دارد را با یک کلیک انتخاب کرده و به پایین آمده و بر روی آخرین شماره ی ایراد دار در حالی که دکمه Shift کیبورد را نگه داشته اید ، کلیک می کنید تا کل آن شماره های خراب انتخاب شوند. مانند عکس و مثال بالا :

سپس بر روی قسمتی که انتخاب شده کلیک راست کرده و گزینه Delete را انتخاب می کنید تا این شماره های خراب پاک شوند .

حذف شماره موبایل خراب توسط اکسل

در این مرحله شماره ها را از کوچک به بزرگ ( smallest to largest ) مرتب کردیم و با انتخاب شماره های خراب و پاک کردن آن ها ، این شماره ها را از لیست خود حذف کردیم.

حالا باید همین مرحله را کاملا مثل مراحل قبل اما این بار با مرتب کردن از بزرگ به کوچک یعنی انتخاب گزینه largest to smallest شماره های خراب که ارقام بیشتری داشتند را مشخص کرده و پاک کنیم. مثل عکس های زیر :

آموزش حذف شماره موبایل های خراب با اکسل

 

در ادامه کاملا مثل حالت قبل شماره های خرابی که مشخص شدند را انتخاب کرده و با کلیک راست بر روی آن ها و انتخاب گزینه delete ، تمام آن ها را پاک میکنیم تا فایل نهایی ما بدون هیچ شماره خرابی آماده شود.

در آخر بر روی گزینه save در بالا سمت چپ برنامه اکسل کلیک میکنیم تا این تغییرات اعمال شود.

 

آموزش حذف شماره موبایل های خراب در اکسل


پاک کردن شماره موبایل های خراب در اکسل

 

در نهایت فایل شماره موبایل های شما که هیچگونه شماره موبایل خرابی ندارد آماده است و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید :

 

پاک کردن شماره موبایل های خراب توسط اکسل

 

در این مقاله به شما عزیزان آموزش دادیم که چطور از طریق برنامه اکسل و با مرتب سازی لیست شماره های موبایل از کوچک به بزرگ و همینطور از بزرگ به کوچک ، شماره موبایل های خراب که به دلایل مختلف ایراد دارند را در لیست خود پیدا کنید و با یک کلیک ساده آن ها را از لیست خود پاک کنید.

امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *