MOBILE BNK

خرید و دانلود بانک شماره موبایل مناطق و مشاغل
×

نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان

خانه » مقالات » نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان
دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان برای باشگاه مشتریان
زمان انتشار : 937 روز پیش دسته بندی : مقالات
3.7/5 - (4 امتیاز)
3.7/5 - (4 امتیاز)

نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان

راه اندازی و خرید نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان همیشه با چالشهای جدی همراه است ، از جمله دسته بندی مشتریان ، شیوه های امتیاز دهی به مشتریان ، خرج کردن امتیازات ، خدمات قابل ارائه ، انتخاب بهترین نرم افزار باشگاه مشتریان و …

اگر من به شما بگویم که می توانید بدون افزایش هزینه های خود ، فروش کسب و کارتان را افزایش دهید، چکار می کنید؟ شما در شرایط فعلی بازار باید هوشمندانه تر کار کنید و نه سخت تر!

بهترین و مقرون به صرفه ترین روش برای انجام این کار ، تمرکز بر مشتری موجود خود با یک برنامه پاداش مشتری است که در ایران به باشگاه مشتریان معروف است.

نکات طلایی قبل از راه اندازی نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان

1 – آیا تنها به دنبال ارائه تخفیف به مشتری در باشگاه مشتریان هستید؟

این کار اشتباه است و راه درست این است که ما در باشگاه صرفا به دنبال ارائه تخفیف نیستیم و هدف ما درگیرسازی هر چه بیشتر مشتریان با کسب و کار ماست. بله ، مشتری براساس نوع رفتار خرید خود می تواند تخفیفات و هدایی را دریافت کند اما همه مشتریان تخفیف یکسانی را دریافت نخواهند کرد!

2 – نتایج باشگاه مشتریان کوتاه مدت نیست و باید صبور باشید !

اگر فکر می کنید ، پس از 2 روز می توانید نتایج باشگاه مشتریان را در کسب و کار خود مشاهده کنید باید بگیم که این امر زمان بر بوده و نیاز به صبوری دارد! مشتری باید عضو شود ، آشنا شود ، فرآیند دریافت پاداش یا امتیاز را درک کند و به مرور از شما بیشتر خرید کند و … البته این را هم باید بگوییم که باشگاه مشتریان کم هزینه ترین راه برای افزایش وفاداری و افزایش درآمد از مشتریان فعلی است.

3 – کپی برداری از باشگاه مشتریان رقیب را از دستورکار خود حذف کنید

اگر رقیب شما به ازای هر 100 هزار تومان 1 امتیاز به مشتری می دهد، به این معنا نیست که شما هم همان روند را پیش بگیرید. میزان فروش ، سود ، نوع کالا و … از جمله مواردی هستند که در تعیین سناریوی باشگاه مشتریان حائز اهمیت هستند. حتی در استفاده از تجهیزات باشگاه مشتریان هم از رقیب خود کپی برداری نکنید.

4 – هزینه های نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان را سرمایه گذاری بدانید!

موفقیت هر کسب و کاری در گرو مشتریان وفاداری است که دائم به او مراجعه و خرید خود را تکرار می کنند. اگر راه اندازی و خرید نرم افزار باشگاه مشتریان به درستی انجام شود ، به سرعت به افزایش فروش کمک کرده و سایر هزینه ها برای جذب مشتری را کاهش خواهد داد.

دستگاه ذخیره شماره مشتریان

مزایا و امکاناتی که راه اندازی و خرید نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان به شما میدهد:

شما احتمالاً باشگاه مشتریان را در تجربه خرید خود دیده اید ، چه در کافه های مورد علاقه خود و چه در فروشگاه های مواد غذایی. اما صرف اینکه رقبای شما به ازای هر 100 هزار تومان خرید یک امتیاز می دهند، به این معنی نیست که شما نیز همین کار را انجام دهید. هرچه مزایای راه اندازی و خرید نرم افزار باشگاه مشتریان را بهتر درک کنید ، با ایجاد برنامه اختصاصی برای فروشگاه خود ، به موفقیت بیشتری دست پیدا خواهید کرد.

 

سرمایه شما مشتری است ، شماره های آن ها را جمع آوری کنید!

با استفاده از دستگاه یا نرم افزار شماره هر مشتری که وارد دستگاه شود ، بلافاصله در پنل ذخیره می شود. هر زمان به پنل مراجعه کنید می توانید اطلاعات کامل مشتریان خود را مشاهده کنید. این اطلاعات میتواند شامل اطلاعات زیادی با جزئیات بیشتر باشد . میتواند شامل نام و نام خانودگی ، کالای مورد نیاز ، نحوه آشنایی با مجموعه شما ، شماره همراه و اطلاعات کاربردی دیگری باشد. و هر دستگاه با توجه به تنظیمات و طراحی که برای آن انجام میشود میتواند همه یا بخشی از این آیتم ها را داشته باشد . در نتیجه شما با جمع آوری این اطلاعات میتوانید مدام با مشتریان خود در ارتباط باشید و سرمایه گذاری بلند مدت بر روی آنها کرده باشید . مشتری بزرگ ترین سرمایه هر کسب و کار است.

 

به آسانی مشتریان را دسته بندی کنید.

 

باشگاه مشتریان راه اندازی کنید!

با نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان می توانید یک برنامه ساده باشگاه مشتریان تعریف کنید ، مثلا به مشتریان در خرید دوم 10% ، در خرید سوم 15% و در خرید چهارم 20% تخفیف بدهید، با این تخفیف ها مشتری همیشه برای خرید بعدی انگیزه دارد.

 

مشتریان را با جایزه شگفت زده کنید!

خرید زمانی هیجان انگیز تر و جذاب تر می شود که مشتری بتواند شانس خود برای گرفتن تخفیف از شما را امتحان کند. نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان به شما سرویس جایزه را پیشنهاد می دهد که با استفاده از آنها می توانید در هنگام خرید یک تجربه ویژه برای مشتری ایجاد کنید.

 

شبکه های اجتماعی خود را معرفی کنید.

وقتی یک مشتری شماره خود را وارد نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان می کند بلافاصله متنی که شما تعریف کرده اید برایش پیامک می شود. می توانید لینک اینستاگرام و تلگرام خود را در آن پیامک قرار دهید تا مشتری فقط با کلیک روی لینک وارد اینستاگرام شما شود. به این صورت فالورهای شما بصورت ارگانیک و روزانه افزایش پیدا می کنند.

 

کاری کنید مشتری شما را فراموش نکند!

چقدر جالب بود اگر شما هر هفته یا هر ماه بصورت خودکار یک پیامک برای مشتری می فرستادید ، در این صورت مشتری دیگر شما را فراموش نمی کرد و برند شما در ذهن مشتری برای همیشه حک می شد! این کار به آسانی توسط نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان قابل انجام است.

 

نظرسنجی های حرفه ای برگزار کنید.

مشتری ها عاشق این هستند که کسی نظرشان را بپرسد! با تنظیم نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان میتوانید هر چند مدت یکبار نظر سنجی های حرفه ایی راجب محصولات و خدمات خود مطرح کرده و با اینکار ارتباط خود را با مشتریان افزایش میدهید و تعاملات بیشتری دارید.

تولد مشتریان را تبریک بگویید.

با نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان می توانید روز تولد مشتریان را به آنها تبریک بگویید. اگر تاریخ تولد مشتری را هم نمی دانید نگران نباشید ، نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان در صورتی که توسط برنامه نویس برایش طراحی شده باشد فیلد تاریخ تولد مشتری هم میتواند داشته باشد تا بتوانیم به این صورت از آن استفاده کنید.

دستگاه ذخیره شماره مشتریان برای باشگاه مشتریان

امکانات نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان:

 

  1. ذخیره شماره مشتریان
  2. تشخیص مراجعه مجدد
  3. نمایش آمار و اطلاعات
  4. تعیین نام مشتری
  5. پیام خوش‌آمدگویی
  6. دریافت تاریخ تولد
  7. پیام تبریک تولد
  8. نظرسنجی متنی
  9. گروه بندی مشتریان
  10. ارسال لینک صفحه مجازی

انواع سیاست های تشویقی در نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان

درصد تخفیف

در این حالت می توانید برای هر محصول یا خدمت خود درصد تخفیف ثابت و یکسانی را در نظر بگیرید و این درصد تخفیف می تواند تاریخ مصرف مشخصی را داشته باشد.

ثبت نام

در زمان ثبت نام مشتری می توانید امتیاز مشخصی را بعنوان آفر برای مشتری اختصاص دهید.

تولد و ازدواج

در سالروز تولد مشتری میتوانید برای مشتری کد تخفیف ارسال کنید یا تولد مشتری را با پیامک تبریک بگویید.

ثبت هر سبد خرید

برای هر میزان خرید مشخص امتیاز و در نهایت اعتبار ریالی مشخصی را به مشتریان خود هدیه بدهید.

امتیاز نظرسنجی

در صورت پاسخگویی به نظرسنجی میزان امتیاز اضافه به مشتریان خود ارائه دهید.

گروه بندی

می توانید مشتریان را بر حسب شغل جنسیت سن یا هر نوع تعریف دیگری در گروه های مختلف قرار دهید و به هر گروه آفر مخصوص آن گروه را ارائه کنید.

کد تخفیف

شما در نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان می توانید به روش های مختلف و متنوعی انواع و اقسام مختلف کدهای تخفیف ایجاد کنید.

محصول خاص

شما می توانید برای یک محصول خاص امتیاز و اعتبار مخصوصی در نظر بگیرید.

آفر بر اساس تعداد کالای خریداری شده

شما می توانید بر اساس تعداد کالاهای مشخص خریداری شده توسط مشتریان آفر ویژه و مشخص در نظر بگیرید.

نکته طلایی برای بازگشت مشتری در نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان:

درک مزایای اصلی راه اندازی نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان بسیار مهم است تا بتوانید یک تجربه شخصی را هم برای خود و هم برای مشتری خود ایجاد کنید . هرچه این تجربه شخصی تر باشد ، مشتریان شما وفادارتر می شوند .

شما می دانید که مشتریان شما چه نوع کالاهایی را دوست دارند خریداری کنند اما آیا می دانید چه چیزی آنها را باز می گرداند ، روز به روز ، هفته به هفته ؟چه عاملی باعث می شود مغازه شما را از مغازه آن طرف خیابان انتخاب کنند ؟چه چیزی آنها را مشتری شما می کند ؟
با کمال تعجب ، پاسخ این سوالات ، تخفیف قیمت ها یا محصولات با کیفیت نیست !
پس چگونه این کار را باید انجام دهید ؟
با درگیر نگه داشتن آنها . تعامل بیشتر با مشتری ، مشتریان وفادار ایجاد می کند. این همان چیزی است که ارتباط عاطفی بین مشتری و نام تجاری شما ایجاد می کند و باعث می شود وی نسبت به فروشگاه های دیگری که درگیر آن نیستند به فروشگاه شما وفادار بمانند.

درگیرسازی مشتری روشی است که شما برای برقراری یک رابطه پایدار با مشتری ایجاد خواهید کرد.

 

مطالب مرتبط:

استخراج شماره موبایل از سایت های ثبت آگهی

تبلیغ در گوگل (گوگل ادز) چیست؟

نرم افزار ذخیره شماره موبایل مشتری

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *