MOBILE BNK

خرید و دانلود بانک شماره موبایل مناطق و مشاغل
×

اضافه کردن 0 به اول لیستی از موبایل در اکسل

خانه » مقالات » اضافه کردن 0 به اول لیستی از موبایل در اکسل
اضافه کردن 0 به اول لیستی از شماره موبایل ها در اکسل
زمان انتشار : 697 روز پیش دسته بندی : مقالات
4/5 - (4 امتیاز)
4/5 - (4 امتیاز)

آموزش اضافه کردن صفر به ابتدای شماره موبایل ها با اکسل

در مقاله های قبلی ، چند مورد از کاربرد های اکسل در زمینه مرتب سازی و مدیریت بانک های شماره موبایل که شامل لیستی از شماره موبایل ها هستند را بررسی کردیم . این مقاله ها در مورد اضافه کردن +98 به اول شماره ها در اکسل ، حذف شماره موبایل های خراب در اکسل و … بودند.

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که از طریق برنامه اکسل بتوانید به اول لیست شماره موبایل های خود که در قالب اکسل موجود دارید ، رقم صفر را اضافه کنید.

قبل از شروع این آموزش ، با هم به توضیحی مختصر از اولین سوالی که در این مورد پیش می آید میپردازیم :

اضافه کردن 0 به اول لیستی از شماره موبایل ها در اکسل چه کاربردی دارد؟

گاهی ممکن است شما لیست شماره موبایل های مشتریان خود را در قالب فایل اکسل ذخیره کرده باشید که این شماره موبایل ها به هر دلیلی در ابتدای خود فاقد رقم صفر باشند.

یا از شرکت ها و سایت های مختلف که در زمینه فروش بانک های شماره موبایل فعالیت می کنند ، بانک های شماره موبایل اصناف و مشاغل یا بانک های شماره موبایل بر اساس تفکیک استان های کشور را خریداری کرده باشید و این فایل های اکسل و لیست های شماره موبایل در ابتدای خود رقم و پیش شماره صفر را موجود نداشته باشند.

چسباندن دو ستون به هم در اکسل

داشتن صفر در ابتدای شماره موبایل ها قطعا برای راحتی کار شما لازم و ضروری است . به عنوان مثال اگر قصد ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی و یا ارسال پیام انبوه تبلیغاتی در واتساپ به این لیست های شماره موبایل را داشته باشید ، وجود 0 در ابتدای شماره موبایل ها لازم است تا بتوانید لیست خود را به درستی برای ارسال پیام و تبلیغات انبوه آماده کنید.

با توجه به این توضیحات، آموزش اضافه کردن 0 به اول لیستی از شماره موبایل ها در اکسل را شروع می کنیم. با ما همراه باشید.

مرحله اول :

ابتدا فایل اکسلی را که شماره موبایل های مورد نظرتان که فاقد صفر در ابتدای شماره ها هستند را باز می کنید . سپس ستونی که شماره ها در آن قرار دارند را با کلیک بر بالای ستون به طور کامل انتخاب کرده و سپس با انجام یک کلیک راست ، منوی گزینه ها را باز کرده و گزینه Format cells را انتخاب می کنید.

اضافه کردن 0 به اول شماره موبایل با اکسل

مرحله دوم :

در این مرحله در منوی جدیدی که برای شما باز می شود از قسمت Number بر روی گزینه Text کلیک کرده و آن را انتخاب می کنید . در نهایت بر روی گزینه Ok کلیک کنید.

اضافه کردن 0 به اول لیستی از شماره موبایل با اکسل

مرحله سوم :

در این مرحله ستون سمت راست آن ستونی که شماره موبایل ها در آن قرار دارند و تغیرات مراحل قبل را بر روی آن ستون انجام دادیم به طور کامل انتخاب می کنیم . سپس بر روی ستون کلیک راست کرده و مانند مرحله قبل گزینه Format cells را انتخاب می کنید و در منوی جدیدی که باز می شود ، کاملا مثل مرحله قبل گزینه Text را انتخاب می کنید .

اضافه کردن صفر به اول شماره موبایل با اکسل


چسباندن دو سلول به هم در اکسل

مرحله چهارم :

بعد از انجام مرحله قبل در همان ستون ، بر روی سلول اول دوبار کلیک کرده و عدد 0 را تایپ میکنید و اینتر را میزنید . این کار را با دو سلول انجام دهید.

اضافه کردن صفر به اول شماره با اکسل

مرحله پنجم :

حالا این 2 سلول که تایپ کردید را باهم انتخاب کنید ( با ماوس کلیک کنید و بکشید و رها کنید تا همه 2 خونه انتخاب شود ) بعد از این کار در گوشه مستطیل سبز رنگی که هایلایت شده یک مربع کوچک سبز وجود دارد که وقتی ماوس خود را روی آن ببرید به شکل مثبت (+) ظاهر می شود . حالا در همین حالت دوبار کلیک سریع انجام دهید تا کل ستون دوم شما عدد 0 کپی و ایجاد شود.

اتصال دو ستون به هم در اکسل

مرحله ششم :

در این مرحله ، وارد ستون سوم شوید ، بر روی اولین سلول دوبار کلیک کنید و علامت مساوی (=) را تایپ کنید . در این مرحله با انجام یک فرمول نویسی ساده قصد داریم عدد 0 را به اول شماره ها اضافه کنیم. بعد از قرار دادن (=) بر روی سلول کناری همان ستون که صفر ها در آن نوشته شده یک کلیک میکنیم تا انتخاب شود. سپس از علامت &استفاده میکنیم و بعد بر روی سلول همان ردیف که شماره موبایل هست یک کلیک میکنیم تا انتخاب شود. سپس اینتر را میزنیم و کار تمام است . با این کار عدد 0 به اول شماره اضافه میشود.

 

اتصال دو سلول به هم در اکسل


ایجاد صفر در ابتدای شماره موبایل با اکسل

مرحله آخر :

مرحله قبلی را برای 2 یا 3 ردیف اول انجام میدهیم و مجددا مانند مرحله قبل سلول ها را باهم انتخاب کرده و ماوس را بر روی مربع کوچک سبز رنگ که دور مستطیل هایلایت شده قرار دارد برده و وقتی به شکل مثبت درآمد ، دوبار کلیک سریع میکنیم و با این کار کل ستون به شماره موبایل ها با عدد صفر در ابتدای آن تبدیل می شوند.

حال این ستون شماره موبایل های شما با عدد صفر در ابتدای آن ها است و شما با کپی کردن این ستون و انتقال آن به یک فایل اکسل جدید میتوانید راحت از آن استفاده کنید.

ایجاد عدد 0 در اول لیستب از شماره موبایل ها با اکسل

 

در این مقاله نحوه اضافه کردن 0 به اول لیستی از شماره موبایل ها در اکسل به شما آموزش داده شد و میتوانید با استفاده از این آموزش کار های خود را بسیار سریع تر انجام دهید.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *